Dario Runje i Teodora Perković ispred EHR-a, Ivan Bartulović i Boris Drilo, član Uprave HT d.d. i Ognjen Vukoslavović, budući direktor HT servisa, radnicima prezentirali poslovne planove za naredno razdoblje.
Sastanci su okupili više od 600 radnika iz cijele Hrvatske koji od 1. siječnja 2024. godine prelaze u novu kompaniju HT servisi d.d.
Naime, u lipnju ove godine donesena je odluka da će se poslovi izgradnje i održavanja HT mreže, koji su 2014. godine preneseni u Ericsson Nikola Tesla servisi vratiti u HT Grupu, a temeljem tada sklopljenog ugovora u HT Grupu prenose se ugovori o radu svih radnika koji rade poslove za Hrvatski Telekom.
Kao što je što su radnici bili uznemireni kada je 2014. godine najavljen odlazak iz Hrvatskog Telekoma, isto tako se i danas otvorilo puno nepoznanica i neizvjesnosti što prelazak znači za radna i materijalna prava radnika budućih HT servisa.
Interes za sastanke bio je velik, jer su radnici izravno od poslodavca željeli doznati hoće li zadržati posao, dobiti veće plaće, otpremine i garantiraju li im se sva dosadašnja prava, na što su dobili informaciju da im se garantiraju sva prava minimalno godinu dana i da ne bi trebali osjetiti bilo kakve probleme prilikom prijenosa posla između kompanija.
Na kraju izlaganja održan je sindikalni kutak na kojem su Ivica Ledenko, glavni povjerenik podružnice HST-EHR i član Nadzornog odbora EHR-a, Danijel Gelenčir, predsjednik Radničkog vijeća i Vesna Mamić, predsjednica HST-a naglasili kako očekuju da Sporazumu o plaćama, kojim će se utvrditi povećanje mase za plaće, sklopiti do kraja ove godine, ali isto tako da će pokrenuti pregovori za sklapanje Kolektivnog ugovora kojim bi se u kontinuitetu garantirala radna i materijalna prava radnika. Za vrijeme rada u EHR-u sklopljena su tri kolektivna ugovora i osam Sporazuma o plaćama, pa očekujemo nastavak socijalnog dijaloga na isti način kako ga ima i tvrtka majka Hrvatski Telekom.